Гаел Монфис спря победния ход на Григор Димитров

Ракета №1 на България Григор Димитров приключи с участието си на Мастърс турнира в Маями, след като претърпя поражение от Гаел Монфис със 7:6 (5), 3:6, 3:6 след два часас и 30 минути игра.

След успехът днес, Монфис вече води в преките двубой с 4:1 победи.

Първият сет бе доста интересен, след като станахме свидетели на множество обрати и цели четири пробива.

Гришо стартира по-трудно срещата, но въпреки това първи стигна до пробив за 3:2. Монфис обаче върна интригата, печелейки два поредни за 4:3. Хасковлията отново стигна до брейкбол, след като първо спечели подаването си и след нов успех при сервиса на противника, българинът дръпна с 5:4. Отново обаче Монфис спечели два поредни гейма, а Димитров взе подаването си и се стигна до тайбрек.

През целия тайбрек Гришо бе в ролята на изоставащ, но след пасив от 0:2, 2:4 и 4:5, той в крайна сметка стигна до успеха със 7:5.

Вторият сет започна с ранен пробив на френския тенисист, който след това поддържаше разликата и при 3:5 получи два сетбола, като с втората той изравни резултата в срещата.

Третият сет започна с по един пробив за двамата, а шестият гейм се превърна в гладиаторска битка, след като двамата прекараха на корта близо 14 минути, а в крайна сметка Григор взе подаването си за 3:3. Последва финален щурм на Монфис, като спечелвайки три поредни гейма, той спечели и мача.