Гаджев: Надценихме Италия, но всичко зависи от нас

Халфът на Левски Владимир Гаджев изрази огромното разочарование от името на всички футболисти в националния отбор на България след злощастната загуба с 0:1 от Италия в Палермо.

Така българските „лъвове" остават с 10 точки на второ място в класирането на Група В, докато Италия вече е убедителен лидер със 17 пункта.

Националите изиграва великолепно второ полувреме и създадоха поне 5 чисти голови положения, но нямаха шанс да вкарат поне един гол, а и намесите на Джанлуиджи Буфон ги отчаяха.

„Първото полувреме бяхме плахи, може би надценихме Италия, ако трябва да сме честни. Второто полувреме играхме фантастично, имахме 4-5 стопроцентови ситуации и може да е нескромно, но можехме да победим.

Не сме доволни от това, че загубихме, не го заслужавахме. Много сме емоционални заради второто полувреме. Но след 3 дни имаме друг важен мач с Малта - играем за своята държава и ще се възстановим, за да дадем всичко от себе си срещу Малта.

На второ място сме и ако спечелим следващите 3 мача, ще си останем на второто място. Всичко зависи от нас, няма значение, че има 3 отбора с 9 точки", заяви още Гаджев.

Sporta.bg припомня, че Армения победи с 2:1 по-рано днес Чехия, а малко преди края на двубоя Италия - България Дания се наложи също с 2:1 при визитата си на Малта.