Габи Петрова шеста в Европа на троен скок

Габриела Петрова завърши шеста в тройния скок на европейското първенство по лека атлетика в германската столица Берлин. Българката скочи 14.26 метра, постигнати в петия опит. В първия си опит тя скочи 14.12, а след това последователно 11.61, 13.92, 14.25, 14.26 и 12.05 метра.

Другата българска представителка - 16-годишната Александра Начева, не успя да преодолее квалификациите.

Европейска шампионка стана гъркинята Параскеви Папахристу с 14.60 метра от втория опит – изравнен личен рекорд за сезона. Треньор на 26-годишната атлетка е българинът Георги Помашки.

Сребърният медал спечели германката Кристин Гийриш с 14.45 метра – най-добро постижение в кариерата ѝ, записано още с първия ѝ опит на финала. Бронзовото отличие грабна испанката Ана Пелетейро, скочила 14.44 метра в последния си шести опит.