Фред се разписа за трета победа на Флуминензе

Бразилският нападател Фред се разписа при победата на Флуминензе с 2:0 над Фламенго в среща от четвъртия кръг на футболното първенство на Бразилия.

Фред откри резултата в 10-а минута, а две минути преди последния съдийски сигнал се разписа и резервата Чикуиньо.

Флуминензе има 9 точки актив и заема второто място. Лидер с 10 точки в Интернасионал, който спечели с 2:1 срещу гостуващия Атлетико Паранензе.

За победителите се разписаха Андрес Д'Алесандро и Алан Патрик. Двубоят се игра пред 35 хиляди зрители на новия стадион в Порто Алегре, който ще бъде домакин на мачове от Мондиал'2014 през юни и юли.

Флуминензе и Интернасионал са единствените отбори в шампионата с по три победи след първите четири мача. Коринтианс е на трето място с 8 точки, след като завърши 1:1 като гост на Сао Пауло.

Луис Фабиано донесе точката на Сао Пауло с гол в 81-а минута. Защитаващият титлата си Крузейро загуби с 1:2 при гостуването си на Атлетико Минейро и допусна първо поражение за сезона.

Крузейро е на пета позиция със 7 точки. Попадението за тима бе дело на Марсело Морено. Марион и Андре донесоха победата на Атлетико Минейро. Вторият беше точен от дузпа в 72-а минута.

Срещата ще се запомни с дебюта на красивата странична съдийка Фернандо Коломбо Уляна. Двама играчи на Крузейро - Луан и Морено получиха червени картони заради оспорване на нейни решения.

В края на мача Алисън бе близо до реализиране на попадение, но Уляна отсъди засада. На телевизонните повторения се видя, че решението й не е правилно. За Атлетико Минейро поради контузии не играха Роналдиньо и Жо.

Аржентинският нападател Баркос отбеляза и двата гола при успеха на Гремио с 2:1 над Чапекоензе. Ботафого разгроми с 6:0 Крисиума на "Маракана" след хеттрик на Даниел.