Франсетата извадиха късмет в битката с озитата

Франция тръгна мъчно на Мондиал 2018. Супер звездите на "петлите" изиграха муден мач срещу аутсайдера Австралия, но в крайна сметка биха с 2:1. На помощ им се притече и системата за видеоповторения - VAR. Чрез нея уругвайският съдия отсъди дузпа - 2 минути след ситуацията. После и за озитата имаше дузпа, от която изравниха, но в края супер късмет на Погба му помогна да донесе победа на франсетата.

След нервното начало австралийците се поуспокоиха и изнесоха играта. В 17-ата минута „кенгурата“ дори стигнаха до чисто голово положение. Мууй центрира от свободен удар, Сейнсбъри отклони с глава, а Толисо опита да изчисти пред собствената си врата, но насочи топката към десния ъгъл. Лорис обаче внимаваше и изби с една ръка в ъглов удар.

Двубоят стана доста равностоен, като Австралия дори и изравни процента на владеене на топката. В 33-ата минута „петлите“ разиграха добре на границата на наказателно поле, след което Ернандес получи и стреля по земя, но Милиган подложи крак и изчисти в корнер. В самия край на първото полувреме Бехич напредна добре. Първоначалното му центриране бе изчистено, но топката стигна отново до него и той стреля встрани от вратата, но ударът му премина встрани от вратата.

В 55-ата минута дойде и ключовият момент, който ще остане в историята на Световните първенства. Гризман получи извеждащо подаване и нахлу в наказателното поле, където падна след шпагат на Рисдън. Играта продължи и когато топката напусна терена, реферът Андрес Куня, който първоначално даде знак, че няма дузпа, реши да изгледа видеоповторение на ситуацията. С помощта на VAR той видя, че Рисдън закача крака на Гризман, без да играе за топката, и правилно отсъди 11-метров наказателен удар. Нападателят на Атлетико Мадрид изпълни безупречно, давайки аванс на „петлите“.

Няколко минути след това станахме свидетели на нова дузпа, но този път в полза на Австралия. Юмтити абсолютно неадекватно вдигна ръката си и удара с нея топката след едно центриране отдясно. Този път нямаше нужда от помощта на VAR – наказателен удар за „кенгурата“. Миле Йединак изпълни точно за 1:1.

В 81-та минута Погба стреля технично и прехвърли вратаря на „кенгурата“. Така французите спечелиха трудно, но справедливо.