Франция намери своя нов герой, Пайе пак бележи при трудна победа над Албания (ВИДЕО + СНИМКИ)

снимка: uefa.com

Отборът на Франция, който е домакин на Европейското първенство това лято, постигна втора победа в група "А", след като тази вечер се наложи с 2:0 над Албания.

Победата дойде трудно за "петлите", които се разписаха в заключителните минути на двубоя. През целия двубой играчите на Дидие Дешан бяха по-добри, пласираха над 25 удара към вратата на балканската страна, а първият гол дойде чак в края, благодарение на Антоан Гризман.

Подобно на срещата с Румъния, Дмитри Пайе отново се разписа в продълженията, подсигурявайки успеха на своите.

През първите 45' играта бе доста спокойна, дори скучна. Играчите на двата тима внимаваха повече да не допуснат гол. Статистиката показа, че за първи път от началото на Европейското първенство, няма точен удар до 30'.

Най-доброто положение за Франция пропусна Антони Марсиал, който бе изведен добре от Дмитри Пайе в наказателното поле още в 15'. Ударът на нападателя обаче бе добре париран от защитата в бяло.

В заключителните минути на първата част, играчите на Албания наложиха натиск, но до сериозна голова опасност не се стигна.

4157678

В 52-та минута Албания стигна до първото сериозно положение. Топката бе центрирана отдясно, а след удар на Мемушай срещна страничния стълб.

4157679

Две минути по-късно Франция бе близо до откриване на резултата. Дмитри Пайе центрира прекрасно, а ударът на Пол Погба мина на сантиментри над горната греда.

В 70-та минута момчетата на Дидие Дешан отново бяха близо до гола. Патрис Евра получи топката отляво, след което подаде към Жиру, който стреля с глава, а кълбото отново срещна гредата.

4157676

В крайна сметка Франция стигна до така бленувания гол. Тимът на Дидие Дешан отново стига до късен гол, който им носи победата. Натискът, който продължаваше вече 15', даде резултат в 90'. Абил Рами центрира идеално от десния фланг, а в наказателното поле непокрит бе оставен Антоан Гризман, който с глава прати топката в обратния ъгъл за 1:0.

Нямаше как вечерта да не мине и през познатия сценарии. Дмитрий Пайе бе изведен добре в половината на Албания. Играчът на Уест Хям набра скорост и нахлу в наказателното поле, след което с един финт се освободи от двама играчи на гостите и след това с фалцов удар направи резултата 2:0.

4157682

Преди мача

Тимът на Франция стартира по най-добрия начин участието си на Евро 2016, след като спечели, макар и трудно, над тима на Румъния с 2:1. Дмитри Пайе измъкна "петлите" с гол в заключителните минути на срещата.

Албания от своя страна инкасира поражение с минималното 1:0 от Швейцария, въпреки че играха равностойно.

Състави:

Франция: Лорис, Евра, Рами, Канте, Пайе, Жиру, Марсиал, Матюиди, Саня, Коман и Косчелни.

Албания: Бериша, Лила, Леняни, Хисай, Аголи, Мемушай, Садику, Кукели, Маврай, Арлинд Айети, Абраши.