Франция надигра Холандия и зарадва Париж

Отборът на Франция даде силна заявка за нещо повече на Световното първенство, след като днес "петлите" удариха с 2:0 Холандия на "Стад дьо Франс" в Париж.

И двата гола за домакините паднаха през първата част, като първо Карим Бензема разпечата вратата на Джаспър Килесен, а малко преди почивката Блейс Матуиди покачи на 2:0.

В 32' намиращият се в отлична форма Бензема изведе Франция напред в резултата. Таранът на Реал Мадрид получи подаване от Матуиди и с бомбен изстрел с десния крак реализира.

Асистентът на първото попадение Матуиди сам отбеляза второто. Халфът на ПСЖ засече центриране на Валбуена и със странична ножица покачи на 2:0.

През втората част Франция намали темпото, което и спаси "лалетата" от още попадения.

Лошите новини за Холандия, а и за италианския Рома, дойдоха от травмата, която Кевин Строотман получи в бедрото.