Франция бе смазана от свирепа Словения на Евробаскет 2017

Словения завърши без загуба груповата фаза на Евробаскет 2017, след като победи Франция с 95-78 в последния кръг от програмата на група А. Словенците натрупаха голяма разлика в първите три части и спокойно удържаха победата в края.

Словенците завършват първи с пет от пет, а французите със сигурност ще бъдат трети, тъй като независимо от изхода от мача Финландия – Исландия днес, финландците ще завършат втори.

След смени на водачеството през първите минути Словения успя да се задържи напред в края на откриващата част за 28-22 след нея. Бързо през втория период разликата стана двуцифрена, а до почивката скочи до цели 17 точки за 52-35. След подновяването на играта словенците пречупиха съперника си и се откъснаха с 26 точки напред, а въпреки че Франция спечели последната десетка, авансът им остана сериозен в края.

Горан Драгич записа 22 точки и 8 асистенции за победителите, 15 плюс 9 борби добави Лука Дончич, а с 14 точки завърши Клемен Препелич. За Франция Нандо дьо Коло вкара 16 точки, Борис Диау – 13, а Кевин Серафен – 12.