Фламенго спечели "Гуанабара Къп" в Рио Де Жанейро

Фламенго победи Ботафого с 2:0 и спечели за рекорден 20-и път "Гуанабара Къп" като победител в първата част от сезона в шампионата на щата Рио Де Жанейро.

Габриел откри резултата в десетата минута, а Лео оформи успеха в края, което гарантира трофея два кръга преди края на надпреварата.

Така Фламенго, който натрупа 34 точки от 13 срещи, си осигури и домакинско предимство за полуфиналите на щатския шампионат, за който се класират първите четири отбора.

Флуминензе, който е втори във временното класиране с 27 точки, също продължава в мачовете за титлата след равенство 2:2 срещу Дуке де Кашиаш.

Васко да Гама и Кабофриензе, които имат по 25 точки, пък се нуждаят от равенство в последните си два мача, за да оформят финалната четворка.