Фиорентина си осигури класиране в следващата фаза

Отборът на Фиорентина се класира за следващия кръг в Лига Европа. "Виолетовите" завършиха 1:1 като домакини на ПАОК в среща от група K на турнира.

Италианците могат само да съжаляват за пропуснатите шансове и затова, че не спечелиха три точки в този сблъсък защото пропуснаха много добри положения.

Срещата дори можеше да завърши още по-неприятно за флорентинци, които натискаха от самото начало.

Въпреки добрата си игра обаче именно отбор на ПАОК бе този, който откри резултата чрез Маартен Мартенс в 81-та минута. Все пак Мануел Паскуал донесе точката на своя тим след пряк свободен удар за 1:1 две минути преди края на редовното време.

В другата среща от групата Гингам победи с 2:0 тима на Динамо (Минск) след попадения на Клод Беву и Кристоф Мандан. за Динамо Игор Стасевич изпусна дузпа.

Фиорентина вече се класира след като събра 10 точки на първо място. Вторият Гингам има 7 пункта, докато ПАОК е с 4, а Динамо има само 1 точка. В следващият кръг Гингам приема Фиорентина в битка за първото място, но ПАОК ще дебне своите шансове като гост на Динамо (М).