Фиорентина ще спори за Купата на Италия

Фиорентина е първият финалист за Купата на Италия, след като "виолетовите" стигнаха до 2:0 над Удинезе в мача реванш и с общ резултат 3:2 се класира за срещата през май и очаква Наполи или Рома.

Фиорентина почна ударно срещата и след няколко силни атаки в 14' падна и първото попадение в полза на „виолетовите“. Хоакин се измъкна от засада след прекрасен пас на Писаро, а след това подаде на Паскуал, който с безпощадно воле откри резултата.

Положенията се заредиха и пред двете врати, като Данило спаси сигурен гол на Хоакин, докато Ди Натале беше на път да отбележи брилянтен гол със задна ножица, но стреля в аут. Нето трябваше да се намесва решително при удар на Габриел Силва.

В 33' Ди Натале почна да празнува гол след превъзходен удар с глава, но за негово съжаление топката срещна гредата. Малко по-късно дойде и най-магическият момент, като нападателят премина през трима, играейки си на крачета, но в последния момент бе повален на земята.

В края на полувремето Хоакин беше близо да ознаменува силното си полувреме с гол, но 17-годишният Скуфет спаси – 1:0 на полувремето.

След почивката Удинезе опита да натисне, но в 61' гостите бяха шокирани от отлична контраатака. Топката беше насочена към дясното крило, а Куадрадо напредна и с мощна тупалка с десния крак от около 20 метра буквално разстреля 17- годишния страж на гостите.