Фиорентина се утвърди в Европа

Отборът на Фиорентина затвърди европейските си амбиции, след като днес "виолетовите" постигнаха победа с 3:0 при визитата на Болоня в среща от 35-ия кръг на италианската Серия А.

По този начин "Ла Виола" събра 61 точки и остава на четвърта позиция във временното класиране, даваща право на участие в Лига Европа през следващия сезон. Отборът на Винченцо Монтела има с пет пункта повече от петия Интер и с десет повече от шестия Парма, но с уговорката, че "нерадзури" и "дукове" са с мач по-малко.

Болоня пък записа нова грешна стъпка в битката за оцеляване. "Рособлу" остават в зоната на изпадащите в италианския шампионат с 18 точки, колкото има и новакът Сасуоло на спасителното 17-о място.

Два от трите гола за Фиорентина паднаха през първите 45 минути, когато "виолетовите" до голяма степен предрешиха всичко в своя полза.

В 23' Хуан Куадрадо откри след асистенция на Хоакин Санчес, а десет минути по-късно Йосип Иличич удвои след подаване на самия Куадрадо.

Малко преди края Хуан Куадрадо отбеляза и втория си гол в двубоя, оформяйки крайното 0:3 в мача.