Фиорентина разби Интер и отново е сред първите десет

Отборът на Фиорентина се изкачи на осмо място във временното класиране на Серия А и измести оттам състава на Интер, който тази вечер срази с 3:0 на своя "Артемио Франки" в мач от шестия кръг на Серия А.

Кума Бубакар, Хуан Куадрадо и Ненад Томович се разписаха за "виолетовите", които категорично надиграха своя съперник и заслужено грабнаха трите точки.

Така Фиорентина събра актив от 9 пункта и най-сетне успя да се изкачи в горната половина на таблицата, докато Интер записа второ поредно поражение след разочароващата загуба с 1:4 от Каляри на "Сан Сиро".

Двубоят на „Артемио Франки“ стартира кошмарно за гостите, които допуснаха две попадения още в първите 20 минути на двубоя.

Резултатът във Флоренция бе открит след само седем минути игра, когато Кума Бабакар реализира изумително попадение във вратата на Самир Ханданович. Сенегалецът пое топката в половината на Интер и отправи впечатляващ изстрел в горния ляв ъгъл на вратата, не оставяйки каквито и да е шансове на Ханданович за 1:0.

Допуснатото попадение явно разстрои играта на „нерадзурите“, защото в 20' Фиорентина вече водеше и с 2:0. Този път в герой за „виолетовите“ се превърна колумбийският национал Хуан Куадрадо, който получи подаване от голмайстора Бабакар и с прецизен изстрел също матира словенския страж на гостите за 2:0.

4117312

В 27' Фиорентина за малко не реализира и трети гол, но Бабакар не успя да завърши отлична контраатака, преминала и през Хуан Куадрадо.

Минута преди почивката Интер отново се озова в тежка ситуация, а този път Самир Ханданович трябваше да спасява вратата на миланци. Отново в светлината на прожекторите попадна правещият отличен мач Кума Бабакар, но за разлика от ситуацията в началото на двубоя, Ханданович реагира и отрази изстрела на африканския стрелец.

Домакините от Фиорентина продължиха да търсят и трети гол, който окончателно да реши двубоя в полза на „Ла Виола“. В 64' отново Хуан Куадрадо можеше да запише името си сред голмайсторите, но колумбиецът бе навременно блокиран от Самир Ханданович.

Всичко на „Артемио Франки“ все пак бе окончателно решено в 77', когато Фиорентина стигна и до третия гол в срещата. Точен този път бе Ненад Томович, който се възползва от подаване на Куртич и сложи точка на спора, вкарвайки за класическото 3:0.