Фиорентина напердаши Удинезе и се закачи в битката за топ 3

Фиорентина се отпуши срещу една от приятните изненади през сезона в Серия А – Удинезе – и нанесе тежко поражение с 3:0 на временния трети в класирането тим на Андреа Страмачони. „Виолетовите“, които от началото на сезона изпитваха проблем с реализирането на положенията си в мачовете, постигнаха за втори път такъв изразителен успех, след като на свой терен бяха сломили и Интер със същия резултат на 5-ти октомври.

Сега в отсъствието на контузените звездни нападатели Джузепе Роси и Марио Гомес блесна 21-годишният сенегалски стрелец Хума Бубакар, който вкара първите два гола за Фиорентина в 44-ата и 70-ата минута.

Бубакар вече има четири попадения на сметката си в Серия А (в Лига Европа той отстъпва позицията си на Федерико Бернандески) и се утвърди като водещ голмайстор на „Ла Виола“. Крайното 3:0 в 81-ата минута оформи Борха Валеро с първия си гол през сезона в Калчото.

4121693

Победата беше задължителна за Фиорентина, която в неделя вечер на „Джузепе Меаца“ открадна една точка от Милан с равенство 1:1, но като цяло изоставаше на шест точки от третия в класирането Удинезе.

Сега Винченцо Монтела и компания са с 13 точки и въпреки че са 10-ти в таблицата, са само на 3 от третата позиция, поделена между Милан, Сампдория и Удинезе. „Зебрите“ могат да отдъхнат, че преките им конкуренти също не успяха да победят в междинния девети кръг, като Милан едвам стигна до реми 1:1 с Каляри, а Самп отстъпи на Интер с 0:1.

Лацио, Дженоа, Интер и Наполи следват в класирането с 2 точки актив пред 10-ия Фиорентина, но „римските орли“ гостуват на Верона на 30-ти от 21:45 часа и при успех, могат да окупират еднолично третото място, за което към момента претендират цели осем клуба.