Финалът на мега Мастърса в Лондон е Зверев-Джокович

Световният №1 Новак Джокович записа категорична победа над Кевин Андерсън на полуфиналите в Лондон. Сърбинът се наложи с 6-2 6-2 над съперника си и се класира за финала на Nitto ATP Finals, където ще срещне Александър Зверев. Германецът стигна до финала след мега скандал в мача срещу швейцареца. Федерер пласира дълбок удар на линията, но Саша спря играта в тайбрека на втория сет, понеже един подавачите бе изпуснал топка на корта. При преиграването последва ас и резултатът бе изравнен. Германецът спечели и следващата точка след настоятелна атака над бекхенда на съперника си, след което швейцарецът допусна непредизвикана грешка на мрежата – два мачбола. Първият бе спасен, но при втория Зверев навлезе в корта и завърши с воле – 7-5 7-6(5). След срещата публиката освирка жестоко зверев заради тази спорна ситуация и не му даде да се изкаже спокойно пред микрофона. Зверев много се разстрои и се извини, но това не омилостиви зрителите, които го засипаха с обиди.

Иначе в късния мач снощи Джокович влезе в мача на познатото в последно време ниво, докато Андерсън изпитваше затруднения да намери своя ритъм. Първият сервис влизаше рядко, а непредизвиканите грешки носеха допълнителни проблеми.

Успешно обжалване на Ноле доведе до брейкбол още в първия гейм, но при него сърбинът не бе прецизен и се стигна д дюс. Заплахата за четвъртия поставен обаче не бе отминалата и още едно равенство по-късно съперникът му отново се добра до точка за пробив. Осем минути след началото на мача световният №1 вече водеше с 1-0.

Непобеденият до този момент в надпреварата състезател сервира перфектно и не загуби точка в подаването си, след което отново оказа натиск от посрещане. Този път началният удар на южноафриканецът работеше във важните моменти и това помогна срещу два нови брейбола – 2-1.

Тъкмо когато изглеждаше сякаш Андерсън започва да намира играта си, в седмия гейм пропиля аванс от 30-0 след редица грешки и допусна втори пробив – 5-2. Джокович затвърди, за да си осигури първия сет – 6-2.

Проблемите за шестия в света продължиха. Втората част стартира с нова поредица от лоши отигравания и резултатът в първия гейм бързо стана 0-40. Вторият шанс за пробив бе материализиран.

Макар да не показваше най-добрия си тенис, сърбинът контролираше събитията на корта, записа нов пробив и дори бе близо до трети за сета при 5-1, но трябваше да изчака до собственото си подаване, за да се класира за финала – 6-2 6-2.