Фетел: Развиваме се по-бързо от Мерцедес

Световният шампион Себастиан Фетел е убеден, че Ред Бул правят по-големи крачки в развитието на своя болид в сравнение с Мерцедес, които спечелиха второто състезание през сезона във Формула 1.

Люис Хамилтън грабна първата си победа за сезона, а Нико Розберг завърши втори в надпреварата за Гран при на Малайзия, като "сребърните стрели" се изстреляха на върха в класирането и при конструкторите, и при пилотите.

Фетел пък се нареди зад тях с изоставане от 24.5 секунди от победителя, но според шампиона неговият отбор се справя по-добре в развитието на RB10.

"Много е позитивно това, което успяхме да направим от миналото състезание до сега = свършихме огромна работа както с болида, така и с Рено. Всички работим здраво, за да усъвършенстваме болида, но все още имаме дълъг път пред себе си", коментира Фетел.

"Всички виждаме, че други, особено тези момчета от Мерцедес, са доста напред и малко по-бързи от нас и засега успяват да ни изпреварят. От нас зависи колко бързо ще се върнем, но не е лесно, когато почнеш по грешния начин.

В момента обаче изглежда така, че правим по-големи крачки от Мерцедес в развитието си и се надявам това да продължи по същия начин. Преди месец и половина не можехме да изкараме повече от 10 обиколки, а днес сме на 3-о място. Всичко е въпрос на време", каза немският хегемон във Формула 1.