Фернандо Торес се завръща в игра след ужасния сблъсък

снимка: БГНЕС

Нападателят на Атлетико Мадрид Фернандо Торес се очаква да се завърне в игра в осминафиналната среща реванш от Шампионска лига с Байер Леверкузен. "Дюшекчиите" са основен фаворит за достигането до четвъртфиналите за четвърта поредна година, след като в първата среща на "БайАрена" победиха с 4:2.

Именно Торес гарантира успеха на испанците, реализирайки за крайното 4:2 в полза на Атлетико.

Преди 10 дни Торес пострада при сблъсък с полузащитника на Депортиво Ла Коруня Алекс Бергантиньос. 32-годишният футболист загуби съзнание за няколко минути, а след това бе откаран в болница, където прекара нощта под лекарско наблюдение.

Наставникът на "дюшекчиите" Диего Симеоне е оптимист за неговото участие. "Надяваме се той да бъде на разположение в сряда", сподели Симеоне.

Въпреки преднината на Атлетико и почти сигурното им класиране за следващата фаза в Шампионска лига, полузащитникът Коке предупреди, че със съотборниците му не трябва да подценяват съперника си.

"Имаме страхотен резултат от първия мач, но не можем да бъдем безучастни. Ние трябва да дадем отново всичко от себе си", заяви испанският национал.