Ферер и Азаренка с безпроблемни победи към 1/4-финалите в Australian Open

Испанецът Давид Ферер се класира безпроблемно за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Поставеният под номер 8 в основната схема победи с 6-4, 6-4, 7-5 американеца Джон Иснър за малко повече от 2 часа игра. По този начин Ферер се класира за първи път до четвъртфиналите в Мелбърн без загубен сет.

Осмият в света изигра много солиден мач като не остави никакви шансове на 208-сантиметровия американец. Въпреки мощните сервиси на Иснър, Ферер успя да пробие на три пъти своя съперник, което бе и достатъчно за крайния успех.

За място на полуфиналите 33-годишният испанец ще спори с победителя от сблъсъка между Анди Мъри и Бърнард Томич.

4152876

Виктория Азаренка продължава със силните си изяви от началото на годината. Бившата номер 1 в световната ранглиста се класира безпроблемно за четвъртфиналите на Аустрелиън Оупън след победа на „Род Лейвър Арина” с 6-2, 6-4 над чехкинята Барбора Стрицова.

В следващата фаза двукратната шампионка от Мелбърн ще срещне поставената под номер 7 в основната схема Анджелик Кербер. На осминафиналите германката се справи със съпротивата на своята сънародничка Аника Бек с 6-4, 6-0. /БГНЕС