Фенербахче с фалстарт при защитата на трофея от Евролигата (резултати)

снимка: twitter.com
Шампионът на Евролигата Фенербахче допусна голяма изненада на старта на надпреварата, като се спъна още на първата стъпка към защита на трофея. Тимът на Желко Обрадович загуби като гост на Уникаха със само 1 точка - 67:68.
Първенецът на Еврокъп Уникаха се завърна по най-добрия начин в най-комерсиалния баскетболен турнир на Стария континент след страхотен мач на Драган Милосавлевич и Георги Шермадини, които завършиха съответно с 15 и 13 точки.
След равностойна първа четвърт Фенербахче пое инициативата и водеше до последната четвърт, но така и не успя да се откъсне. Серия от 19:3 на Уникаха обърна нещата и домакините дори поведоха с 8 - 68:60. Фенербахче отговори със своя серия от 7 безответни точки след импулс на Костас Слукас, но пропусна в края стрелба за победата. Слукас с 15 точки бе най-полезен за Фенербахче.