Фенербахче не се пречупи в атинския ад и е на победа от елиминация на ПАО

Фенербахче зарадва много своите фенове с победа над омразния им Панатинайкос в баскетболната Евролига със 80:75 точки. Ценният успех бе изкован в ада на атинската зала на ПАО и в втори пореден в Гърция за "фенерите".

Така истанбулският клуб е само на крачка от класиране в топ 4 на най-силния баскет турнир на Стария континент. Тимът на легендата Желко Обрадович води 2:0 победи в 1/4-финалната плейофна серия. Богдан Богданович отбеляза 25 точки, Екпе Юдо добави 22 и 9 борби. Боби Диксън реализира 14 точки. Майк Джеймс завърши с 22 точки за гръцкия вицешампион. Крис Сингълтън остана с 14 и 5 борби.

Панатинайкос така и не спечели нито една от четирите части, единствено във втората стигна до равенство 23:23. На полувремето Фенербахче водеше с 45:43, а след края на третата част с 63:59. В крайна сметка турският гранд стигна до успеха с 80:75.

Третият мач е на 25 април в Истанбул.

В друг мач в Евролигата фаворитът ЦСКА (Москва) надви много трудно аутсайдера Баскония. Руснаците се мъчиха до самия край, когато с два наказателни удара взеха победа с 84:82 точки. Испанците вече изостават с 0:2 мача, но им предстои домакинство срещу "армейците".