Федерер се оказа твърде голяма хапка за Зверев, Маестрото е на 1/2-финал

снимка: twitter.com

Роджър Федерер пръв си огисури място на 1/2-финалите на "Мастърс" турнира в Лондон, след като късно снощи спечели втория си мач от група "Борис Бекер". 6-кратният шампион на финалите на АТР надви Александър Зверев в драматичен двубой, завършил при резултат 7-6(6), 5-7, 6-1. Така швейцарецът вече мисли за битката, която ще го закара на финала. Независимо какво ще стори в последния мач в групата срещу Марин Чилич, 19-кратният шампион от Големия шлем ще заеме едно от първите 2 места.

Федерер тръгна доста колебливо на свой сервис, като даде три възможности за пробив на младия руснак с немски паспорт. Швейцарецът обаче издържа на напрежението и взе подаването си и така точка за точка се стигна до 6-5 в негова полза. Зверев изпита сериозни трудности, когато сервираше за вкарване на сета в тайбрек, давайки два сетбола на съперника, но все пак успя да спечели сервис гейма си. Тайбрекът бе повече от драматичен. 20-годишният дебютант на финалите поведе с 4:0, но допусна пълен обрат до 4:5. Зверев съумя да се събере и отново поведе за 6:5, като така получи сетбол. Маестрото бе повече от хладнокръвен - той обърна развоя на събитията с три поредни точки и взе оспорваната първа част.

Това ни най-малко не смути младока. Макар той да загуби първото си подаване на старта на втория сет, съумя да върне бързо пробива за 2-2. Безпроблемно Зверев стигна до 6-5 в своя полза и успя да направи брейк в най-удобния момент. Федерер се пропука на свой сервис, а младият немец се възползва от третата си възможност за пробив, за да изравни сетовете.

За третата част обаче той остана без сили и бе пробит цели 3 пъти, с което, логично, загуби срещата. Федерер направи брейк за 2-1, 4-1 и 6-1, като остави само гейм на своя съперник след 2:15 часа игра.

Зверев има 1 победа и 1 поражение, а в последния си мач от групата се изправя срещу Джак Сок в директна битка за класиране на 1/2-финалите.