Федерер показа кой е кралят на Швейцария! Би Вавринка и отново е на финал

Роджър Федерер е първият финалист при мъжете на Аустрелиън Оупън. Опитният швейцарец победи своя сънародник с 3:2 (7:5, 6:3, 1:6, 4:6, 6:3) в над тричасов трилър. Така след шест месеца отсъствие от кортовете Федерер отново ще играе за титла от Големия шлем. Това е неговият шести финал в Мелбърн, като до момента е вдигал 4 пъти трофея тук.

Двамата бяха изиграли до сега 21 мача, а Федерер има тотално предимство с 18 победи. Трите победи на Стан бяха постигнати на клей.

Мачът започна доста равностойно като и двамата не допуснаха пробив. Едва в края, когато Вавринка трябваше да вкара сета в тайбрек, Федерер успя да пробие за 7:5.

Вторият сет започна отново бе доста равностоен, но в средата Федерер проби и успя да затвори на 3.

Вавринка поиска медицински таймаут и това обърна мача в негова полза. След почивката той се върна на корта, а нивото на игра на Роджър Федерер падна драстично. С два пробива Стан се върна в двубоя и затвори третия сет при 6:1.

Четвъртият сет почна с пробив за Стан, но Федерер бързо върна пробива и изравни за 1:1. В края обаче играта на Федерер отново се пропука и Вавринка проби, за да затвори със серивс гейма си на 6:4.

Със най-силното си оръжие- дълги разигравания от дъното на корта, Вавринка предизвика редица грешки в играта на Федерер. Опитният швейцарец обаче издържа на натиска и дори стигна до пробив за 4:2. А после и затвори мача.