Федерер на полуфинал в Маями след 2 спасени мачбола

Живата легенда Роджър Федерер се класира за 1/2-финалите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Маями. ФедЕкспрес загуби първи сет от началото на надпреварата, но надделя над чеха Томаш Бердих с 6:2, 3:6, 7:6 (6).

Срещата се разви изключително инфарктно, защото Федерер бе на път да отпадне, но в решителния трети сет спаси два мачбола и се справи със ситуацията. Така той записа шести пореден успех над Бердих, който не го е побеждавал от 2013 година насам.

В първия сет Федерер тотално надигра своя съперник, но умората си каза думата и той загуби във втората част. Така се стигна до решителната трета част, която продължи 61 минути. С победата срещу Бердих се очаква Маестрото да се изкачи на четвърто място в световната ранглиста на АТП.

Съперник на Федерер във финала ще бъде австралиецът Ник Кирьос, елиминирал германеца Александър Зверев след 6:4, 6:7, 6:3.