Федерер мина през Нишикори и е на финал в Хале

Роджър Федерер се класира за девети път в кариерата си за финала на турнира по тенис на трева в германския град Хале с награден фонд 809 600 евро.

32-годишният Федерер е шесткратен шампион, защитаващ титлата си и поставен под номер 2. Швейцарецът победи на полуфиналите номер 4 Кей Нишикори с 6:3, 7:6(4) за 73 минути, информира БТА.

Федерер наниза 10 аса и направи два пробива в мача. Във втория сет Швейцарецът започна с пробив, но Нишикори си го върна още в следващия гейм. След това играта бе равностойна и се стигна до тайбрек, който номер 2 в схемата спечели със 7:4 точки.

Така Федерер се класира за 118-и финал в кариерата си и ще търси 79-а титла. В спора за трофея той ще срещне Алехандро Фая от Колумбия. Номер 69 в света Фая победи в другия полуфинал шампиона от 2011-а година Филип Колшрайбер (Германия) с 5:7, 7:6(5), 6:4 за 2:21 часа.

Фая спаси шест от девет възможности за пробив на съперника, за да стигне до успеха. Алехандро Фая е първият тенисист от Колумбия, който достига до финал на турнира на трева. Той за втори път ще играе двубой за титла в надпревара в АТР след този в Богота през 2013-а година, когато загуби от Иво Карлович