Фаворитите продължават към 1/4 финалите в Маями

снимка: БТА/XINHUA

Фаворитите Рафаел Надал (Испания), Новак Джокович (Сърбия), Роджър Федерер (Швейцария) и защитаващия титлата си Анди Мъри (Великобритания) се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 5,6 милиона долара.

Водачът в световната ранглиста и трикратен финалист в надпреварата Надал нямаше проблеми срещу италианеца Фабио Фонини и триумфира с 6:2, 6:2 след 62 минути игра.

Испанецът поведе с 4:0 и до края доминираше на корта. "Бях много концентриран и сервирах солидно. Това е много важно за играта ми на твърди кортове", коментира Надал.

В търсене на първия си трофея в Маями испанецът ще срещне дебютиращия на четвъртфиналите Милош Раонич (Канада). Поставеният под номер 12 Раонич записа победа номер 100 на твърда настилка в кариерата си след 6:3, 6:4 над "щастливия губещ" от квалификациите Бенямин Бекер (Германия).

Шампионът от 2005 и 2006 година Роджър Федерер също продължава напред. Петият в схемата швейцарец отнесе номер 9 Ришар Гаске с 6:1, 6:2 за 49 минути. Той не допусна пробив, а в трите си мача от турнира досега е загубил само 18 точки при собственото си подаване.

"Нещата се развиха много добре за мен на корта в този мач. Сервирах добре, ретурите ми се получаваха. Бях агресивен, не допусках леки грешки. Мачът наистина беше добър за мен", каза Федерер.

За място на полуфиналите той ще срещне номер 20 Кей Нишикори (Япония), който отрази 4 мачбола в тайбрека на третия сет и елиминира четвъртия в схемата и миналогодишен финалист Давид Ферер (Испания) със 7:6(7), 2:6, 7:6(9) след малко повече от три часа игра.

Трикратният шампион и номер 2 в света Новак Джокович достигна до четвъртфиналите на седми пореден турнир от сериите "Мастърс" след 6:3, 7:5 над Томи Робредо от Испания.

Следващият съперник на Джокович ще бъде миналогодишния шампион Анди Мъри (Великобритания). Това ще бъде първи мач между двамата от финала на "Уимбълдън" през 2013 година, който шотландецът спечели.

Номер 6 Мъри се справи убедително в четвъртия кръг с 11-ия Жо-Вилфрид Цонга (Франция) с 6:4, 6:1 за 74 минути, като загуби само три точки при собственото си подаване.

"Сервирах отлично през целия мач и постоянно го държах под напрежение, когато той подаваше. Направих малко непредизвикани грешки и това беше основната разлика между нас", коментира Мъри.

Украинецът Александър Долгополов елиминира шампиона от Откритото първенство на Австралия Станислас Вавринка (Швейцария) 6:4, 3:6, 6:1 и записа втора голяма победа за месеца, след като преди две седмици надделя и над Рафаел Надал в три сета на турнира "Мастърс" в Индиън Уелс.

Долгополов ще срещне седмият в схемата Томаш Бердих (Чехия) за място на полуфиналите. Бердих отстрани номер 10 Джон Иснър (САЩ) с 6:3, 7:5 за 90 минути.