Фамозна издънка на Попето и шампиона на Русия (ВИДЕО)

снимка: twitter.com/FC Spartak Moscow

Шампиониът на Русия Спартак (Москва) направи поредна грандиозна издънка през новия сезон. Играчите на Масимо Карера не успяха да победят Тосно като гости в мач от 10-ия кръг на Премиер лигата. Столичани водеха с 2:0 до 86-ата минута, а освен това бяха с човек повече на терена. Домакините обаче върнаха две попадения и подлудиха феновете по трибуните.

Българският национал Ивелин Попов отново започна от резервната скамейка и се появи в игра в 76-ата минута на мястото на новото бразилско попълнение Педро Роча.

Тосно остана с човек по-малко още в 28-ата минута, когато Шахов бе изгонен. Седем минути по-късно Джикия даде преднина на гостите, възползвайки се от грешка в отбраната на Тосно. В 63-ата минута Марио Пашалич удвои. Мачът отиваше към рутинна победа на шампионите, когато в 86-ата минута Марков върна едно попадение. Последва натиск на домакините и в заключителните секунди Заболотний заби изравнителен гол и шокира шампионите.

След този мач Спартак заема 8-о място във временното класиране с 13 точки, докато Тосно е 13-и с 9 пункта.