Фалкао подпечата трудна победа на Монако на старта на Лига 1 (ВИДЕО)

Монако спечели дебютния си мач при завръщането в елита на френския футбол, след като надви с 2:0 домакините Бордо в най-интригуващия сблъсък от 1-ия кръг на Лига 1.

Sporta.bg припомня, че новият сезон във Франция започна снощи, като шампионът Пари Сен-Жермен успя да стигне само до равенство 1:1 срещу Монпелие.

Днес другият фаворит за титлата Монако изглеждаше на път да повтори упражнението на парижани, но с два късни гола в последните десет минути монегаските спечелиха едно от тежките си гостувания.

Емануел Ривиер се появи в игра през второто полувреме на мястото на многомилионната покупка Хамес Родригес и откри резултата в 83-ата минута за радост на треньора си Клаудио Раниери.

Един от най-скъпите нападатели в света Фалкао пък дебютира с важен гол за 0:2 в 87-ата минута, с което откри сметката си на френска земя.

Именно поради милионната селекция на Монако Лига 1 стана по-привлекателно и интригуващо първенство, а стартът се оказа наистина обещаващ, защото вчера Единсон Кавани не успя да направи успешен старт на кампанията си с екипа на Пари Сен-Жермен.

В състава на Монако личаха имената на световно известните бранители Рикардо Карвальо и Ерик Абидал, които доскоро бяха съперници по терените в Испания с Реал Мадрид и Барселона.

Хамес Родригес започна в халфовата линия, а Жереми Тулалан също се включи в титулярния състав на Раниери, чийто таран бе именно Фалкао.

Като цяло срещата беше равностойна и Бордо има основание да съжалява, че не стигна поне до равенство, но бе видно, че съставът на гостите е далеч по-класен.

Така след 1-ия кръг в Лига 1 Монако дръпна с 2 точки в класирането пред шампиона Пари Сен-Жермен.