Фалкао изпусна дузпа, а Монако се изложи

снимка: asm-fc.com

Монако допусна изненадващо домакинско поражение с 1:2 от закъсалия Валансиен в мач от 19-ия кръг на френското футболно първенство.

Възпитаниците на Клаудио Раниери загубиха за първи път на "Луи II" през сезона в първенството, като прекъснаха серия от пет поредни победи. Така тимът от Княжеството остана с 41 точки, на 2 точки от лидера Пари Сен Жермен, който в неделя приема третия Лил.

Валансиен прекъсна поредица от шест срещи без успех в Лига 1, но остана в зоната на изпадащите на 18-ото място с 14 точки. Гостите поведоха след половин час игра след автогол.

Вратарят Даниел Субашич блокира остро центриране в наказателното поле, но право в тялото на Ерик Абидал, който отклони топката в мрежата.

Монако натисна, но в 58-ата минута след бърза контраатака Давид Дюкуртио вкара отблизо след отличен пас на Тонго Думбия.

Голмайсторът на домакините Радамел Фалкао, който доскоро лекуваше контузия на бедрото в последните три седмици, започна като резерва, но влезе в игра след почивката.

Колумбийският таран пропусна да намали в 83-ата минута, след като не успя да вкара дузпа. Минута по-късно Джеймс Родригес намали за 1:2 след асистенция на Рикардо Карвальо, но за повече Монако нямаше сили, посочва БТА.