Факт: Навръх Трифон Зарезан утре става 1 година без дузпа срещу Барса

Навръх Трифон Зарезан (или Св. Валентин, кой както желае) утре се навършва точно една година, откакто за последно беше отсъдена дузпа срещу Барселона за първенство. На 14-и февруари 2016 година каталунците блаугранас биха с 6:1 Селта, а почетното попадение за галисийците падна от дузпа.

Реферът Ернандес посочи бялата точка заради нарушение на Жорди Алба срещу Джон Гуидети и потърпевшият изравни резултата в 39-ата минута на стадион "Ноу Камп". Резултатът се запази още двайсет минути, преди да започне наказателната акция на шампионите. След въпросния мач Барса изигра още 36 срещи от Ла Лига, в които не беше свирена нито една дузпа срещу тях.

Това се случи в три други надпревари - за Суперкупата на Испания срещу Севиля, в Шампионската лига срещу Селтик и за Купата на Испания срещу Атлетико Мадрид миналата седмица. Куриозното е, че нито една от трите дузпи не беше реализирана!

Любопитното е, че в големите европейски първенства само Борусия Дортмунд е в по-дълга серия без свирена дузпа срещу тях. За последно "жълто-черните" бяха наказани от реферите на 10-и февруари 2016 година в дербито с Шалке. В класацията на най-дълги серии без получена дузпа срещу тях са още Байерн Мюнхен, Байер Леверкузен и Еспаньол.

Най-потърпевшият тим в Ла Лига този сезон е Валенсия, срещу който са отсъдени 8 дузпи! На вратата обаче "прилепите" имат Диего Алвеш, който е бил преодолян само 3 пъти! За сравнение срещу Реал Мадрид са свирени общо шест дузпи, три от които са за първенство.