Европоходът на Марица приключи на нула

снимка: volleymaritza.bg

Марица (Пловдив) приключи участието си в най-престижния евротурнир - Шампионската лига. Тимът на Иван Петков загуби шести пореден мач от група "С" на надпреварата, след като преклони глава пред Динамо (Казан) с 1:3 (23:25, 25:21, 15:25, 6:25). Срещата се игра пред над 1500 зрители в Русия, които драха гърла за националката Елица Василева и компания.

Срещата започна равностойно, но домакините измъкнаха първия гейм. Интересно бе как пловдивчанки се добраха до изравняване на резултата. Те губеха с 14:20 във втората част, но направиха фамозен обрат и до края на гейма дадоха само точка на Динамо, за да затворят частта с 25:21.

Оттам нататък обаче силите на тима свършиха, а и класата на руските шампионки си каза думата. Те взеха много бързо следващите два гейма, като последният бе крайно разочароващ за Марица със само 6 точки.

За българския отбор най-резултатна бе Радосвета Тенева с 12 точки (1 блокада). За Динамо Елица Василева заби 15 точки (1 ас, 1 блокада), но топреализатор бе Ирина Воронкова с 18 точки (4 аса, 4 блокади).

Така походът на българските шампионки приключва без победа и само с 1 точка в актива. Те обаче спечелиха Купата на България и си осигуриха място в евротурнирите и през следващия сезон, а ако защитят титлата си, ще играят в Шампионската лига за трети пореден път. Динамо завършва груповата фаза с пълен актив от 18 точки (6 победи).