Европейските надежди на Лукойл угаснаха след загуба в Босна

Лукойл Академик загуби със 74:61 гостуването си на шампиона на Босна и Херцеговина Игокеа (Александровац) в мач от предпоследния кръг на втория по сила баскетболен турнир в Европа - Еврокъп.

Така "студентите" загубиха шансове да продължат напред в надпреварата. След предпоследния кръг отборът на Лукойл Академик е на последното шесто място в групата с актив от 10 точки след 2 победи и 6 загуби.

Мачът започна равностойно, но постепенно домакините наложиха своя стил на игра и поведоха с 15:9, а след отлични изяви на Сержерио Гибсън спечелиха първата четвърт с 23:17.

Втората част обаче премина под доминацията на баскетболистите на Лукойл Академик, сред които блестеше Аландо Тъкър. Българите не само спечелиха частта с десет точки разлика - 22:12, но и се оттеглиха на почивка с пет точки аванс - 53:48.

Третата четвърт се оказа ключова за развоя на срещата и за крайния победител. След равностойни първи минути шампионите на Босна и Херцеговина направиха пълен обрат. През последните десет минути отново баскетболистите на Игокеа доминираха и спечелиха срещата със 74:61.

Най-резултатен за домакините бе Неманя Гордич с 16 точки, а Сержерио Гибсън и Милан Дозет добавиха съответно 13 и 10 пункта.

Само двама баскетболисти на Лукойл завършиха срещата с двуцифрен точков актив - Аландо Тъкър вкара 17, а Юре Лалич - 10.