Евроидиотизъм! Лукойл Академик пропиля 19 точки аванс и падна в последната секунда

Лукойл Академик загуби с 81-82 от Ювентус Утена в мач №1 в третия квалификационен кръг за Шампионската лига. На моменти българският шампион имаше 19 точки преднина, но след силно второ полувреме литовците стопиха разликата и отборите ще започнат почти наравно във втория мач. Победителят в общия резултат от двете срещи ще влезе в групите за редовния сезон на турнира. Втората среща в Литва ще бъде на 2-ри октомври (понеделник) от 19:00 часа българско време.

Отборите изиграха много равностойни първи 7-8 минути от мача, но в края на първата част Лукойл Академик затегна защитата и направи серия от 10-2, за да поведе с 6 точки. Здравата защита на домакините продължи и през втория период, като Божидар Аврамов и Кийт Клантън наказваха противника в защита и нападение и разликата бързо се увеличи. Тя стигна най-много до 19 точки, а на почивката беше 17 при 47-30.

Ювентус започна второто полувреме силно и успя да намали разликата до 11 точки, но Лукойл Академик успя да запази комфортен аванс след третата част при 69-53. Гостите започнаха последната част със серия от 15-4, която намали разликата само до 7 точки, а три минути преди края тя падна едва до 4. В края Ювентус се приближи и само до 1, а в последната секунда обърна резултата, за да заличи силното първо полувреме на Лукойл.

Кийт Клантън записа 16 точки, 8 борби и 4 асистенции за Лукойл Академик, Христо Николов записа 15 точки и 6 борби, а Джъстин Нокс регистрира 14 точки и 7 борби. За победителите Арвидас Шикшнюс наниза 19 точки (5 тройки), а по 13 отбелязаха Антъни Айърланд и Миндаугас Купшас.