Евертън и Волфсбург се приближиха към елиминациите в Лига Европа

Отборът на Евертън постигна класическа победа над тима на Лил с 3:0 на своя стадион "Гудисън Парк" в среща от група H на Лига Европа.

С тази победа "карамелите" се приближиха още по-близо до класиране в следващата фаза на турнира.

Англичаните оглавиха група H с 8 точки, докато Волфсбург остава на втора позиция със 7 точки. Лил (3 точки) и Краснодар (2 точки) заемат последните места в групата преди последните два мача, но определено техните шансове намаляха значително.

Английският Евертън започна много силно двубоя срещу Лил. Домакините изиграха много силно първо полувреме и успяха да реализират своите положения.

Още в 27-та минута Леон Осман с хубав диагонален изстрел откри резултата. Три минути преди края на полувремето Фил Ягиелка бе точен с глава за 2:0. Силната игра на Евертън продължи и през второто полувреме, когато Стивън Нейсмит бе точен за крайното 3:0.

В другата среща Волфсбург не допусна изненада като домакин срещу руския Краснодар и спечели с 5:1 като всички попадения паднаха през второто полувреме. Аарън Хънт бе точен на два пъти за домакините преди Вандерсон да върне един гол в 72-та минута.

Джоши Джуилавогу покачи на 3:1 минута по-късно. В края на мача датския таран Никлас Бенднер блесна с две бързи попадения след като се появи като резерва в 80-та минута. Първо той бе точен от дузпа, а след това оформи крайното 5:1 с красив гол, след като открадна топката в наказателното поле.

В следващият двубой обаче Волфсбург приема лидеар Евертън , където може да се реши битката за първото място.