Етър и Ботев с реми в здрав мач край Царевец

снимка: Боян Ботев

Етър и Ботев завършиха 1:1 в много хубав за родните стандарти откриващ мач в 7-ия кръг на Първа лига във Велико Търново. "Канарчетата" удариха първи, след като в 8-ата минута Фернандо Виана отбеляза. Бразилецът получи хубав пас в наказателното поле и стреля, но вратарят изби, при добавката обаче с левачката Виана не сгреши.

"Болярите" реагираха като ужилени и се хвърлиха в атаки. Те заслужено изравниха в 31-ата минута. Тогава върлината Самб Бадара се извиси на Цецо Панов и с глава прониза Даниел Кайзер.

Полският страж на пловдивчани през целия двубой бе неубедителен и имаше комични отигравания. При попадението също трябваше да се намеси далеч по-стабилно.

Иначе новаците от Велико Търново определено засега радват своята вярна публика. Те бяха по-настойчивия тим в срещата и имаха малко повече чисти положения да се доберат до 3 точки.

В крайна сметка Етър събра 9 точки и вече е 7-ми, преди останали срещи от кръга. Ботев е с 5 пункта на 11-о място.