Ето защо изгониха Роналдиньо срещу Гуанджоу

Голямата звезда на Атлетико Минейро Роналдиньо не е никак известен като скандалджия, но бившият ас на Барселона и Милан си изпусна нервите по време на днешния мач с Гуанджоу за третото място на Световното клубно първенство.

Бразилците спечелиха драматично с 3:2 и завоюваха третото място в турнира, но Роналдиньо бе изгонен минутки преди последния съдийски сигнал.

Кавалерът на Златната топка за 2005 година реагира остро на грубо нарушение срещу себе си, като си позволи да изрита без топка футболист на китайския тим.

Това доведе и до светкавичната реакция на рефера, който показа заслужен червен картон на бразилския магьосник.

Минути по-късно резервата Луан отбеляза победния гол за Атлетико, който спечели срещата дори и с човек по-малко на терена.