Ето'о пропусна дузпа, Камерун не успя да победи Сенегал за Купата на Африка

Звездата на Интер (Милано) Самуел Ето'о пропусна дузпа в последната минута за Камерун, а отборът му завърши 0:0 на собствен терен със Сенегал в среща от група 5 на квалификациите за Купата на Африка, предава БТА.

Резултатът почти изпари надеждите на камерунците да се преборят за първото място в групата, тъй като два кръга преди края те остават с 5 точки. Начело е Сенегал с 10.

Ето'о пое отговорността да донесе победата, но ударът му от бялата точка в добавеното време се отби в сглобката на гредите и след това беше изчистена.

Най-добрата възможност за Камерун пропусна нападателят на Монако Бенжамен Муканджо, който в 30-ата минута получи топката в наказателното поле, овладя я, но ударът му от 8 метра беше спасен от вратаря на сенегалците.

Сега за да се класират на финалите, играчите на Камерун трябва да спечелят и двата си оставащи мача с Конго и остров Мавриций, а след това да се надяват и на добро стечение на обстоятелствата в другите групи.

Така те могат да продължат на финалите като един от двата най-добри втори отбора в 11-те квалификационни групи.