Ето'о не можа да изведе Камерун до победа над Тунис

Самуел Ето'о започна като титуляр за отбора на Камерун, след като дори президентът на страната Пол Бия му се обади да идва за решителната световна квалификация на Камерун с Тунис.

Срещата, която се игра в град Радес, завърши 0:0, но вратарят на гостите от Камерун Чарлс Итанджи имаше сериозен принос за равенството.

Това е първи двубой между двата отбора в баражите за определяне на петте финалиста на Световното първенство от зона Африка.

В първите пет минути Итанджи два пъти спаси вратата си, след като тунизийски играчи излизаха сами срещу него, включително и добавка на Ясин Шикауи.

"Доволни сме от резултата, той е добър за нас и гледаме към втората среща, на която сме домакини, обясни наставникът на Неукротимите лъвове Фолкер Финке.

Пиер Вебо пропусна също чиста ситуация в началните минути на мача, но след това помогна за здравата защита и очаквания с интерес реванш на 17-и ноември.

Новият старши треньор на Тунис Рууд Крол пусна девет нови лица в сравнение със загубения мач с Кабо Верде, който се оказа фатален за съдбата на предшественика му Набил Маалул.

"Нямахме никакъв късмет. Диктувахме събитията през целия мач, но толкова пропуски не бива да се правят, съжаляваше холандската легенда след мача, цитиран от БТА.