Ето кога Григор и Гофен ще играят историческия мач

Стана ясно кога Григор Димитров и Давид Гофен ще играят своя исторически мач от 1/4 финалите на Аустрелиън Оупън. Двубоят между ракета номер едно на България и белгиеца е трети в програмата на "Род Лейвър Арена" и ще започне в сряда сутрин около 06:00 часа българско време. Преди този сблъсък на този корт има два сблъсъка при жените.

Гришо е побеждавал Гофен и в четирите им сблъсъка до момента, но само един от тях е на най-високо ниво. През 2014 година Димитров загуби първия сет на Откритото първенство на САЩ, но обърна мача и спечели с 0:6, 6-3, 6:4, 6:1.

При победа сега в първия българина ще се изправи срещу Рафаел Надал или Милош Раонич по пътя към финала.

Мачът между Григор Димитров и Давид Гофен на практика ще пренапише историята на българския или белгийския мъжки тенис. Победителят ще запише името си в златните букви на тениса в родината си. При победа Давид Гофен ще стане първият белгиец, който играе на полуфинал на турнир от Големия шлем от 1925 година насам. За последно това стори Жан Ваше, който стигна полуфиналите на „Ролан Гарос”, когато обаче турнирът не е в т.нар. "оупън ера". Иначе Гофен изравни рекорда на сънародника си от два четвъртфинала на турнири от Големия шлем.

Българин не е достигал до полуфинал на Аустрелиън Оупън, но при успех сега Гришо ще изравни рекорда на най-успешната българска тенисистка Мануела Малеева с два полуфинала на турнири от Големия шлем. Тя е постигала това през 1992 и 1993 година, когато игра в тази фаза на US Open. Григор има досега един полуфинал на Уимбълдън през 2014 година. Ако победи Гофен, българинът ще запише и десетата си поредна победа, като това ще е най-дългата серия в кариерата му.

Програмата на „Род Лейвър Арена” за сряда (срещите започват в 02:00 часа):