Емери: Шансовете остават 50 на 50

Ответният мач между Севиля и Шахтьор Донецк ще бъде сходен с първия, заяви треньорът на испанския тим Унай Емери след равенството 2:2 в Лвов.

"И двата отбора доказаха, че заслужено са полуфиналисти. В противопоставянето все още нищо не е ясно. Шансовете на съперниците са 50 на 50. Като цяло нищо в тази първа среща не ме учуди. Мисля, че следващата седмица ни чака нещо подобно и срещата в Севиля ще прилича на тази. В Лвов и двата тима оползотвориха само 50% от моментите си", заяви Емери.

Колегата му Мирча Луческу каза, че резултатът съответства на демонстрираната игра.

"Имахме съществено преимущество през първото полувреме, добре оказвахме натиск на съперника и създадохме множество голови положения, провеждахме контраатаки. Първото полувреме можеше да завърши 4:1. През втората част Севиля игра по-добре, особено в началото. За съжаление ние не издържахме физически и започнахме да допускаме грешки в отбрана, особено в лявата зона. Това вдъхна увереност в противника. Може би става въпрос за липса на опит. Говорят, че Шахтьор е опитен отбор, но да не забравяме, че Севиля участва в друг шампионат, често играе с Реал, Барселона и Атлетико. Като цяло съм доволен от мача, а резултатът 2:2 ни оставя шансове, тъй като навън играем добре".