Ел Шарауи пак бележи при инфарктен успех на Рома (ВИДЕО)

Рома записа втора поредна победа в Серия А под ръководството на Лучано Спалети (общо трета в последните 14 мача на тима във всички турнири), след като измъкна успех с 2:0 като гост на намиращия се в криза Сасуоло.

Moхамед Салах откри резултата за Рома още в 11-ата минута с прекрасен удар от границата на наказателното поле в далечния ъгъл на вратата. Това бе първото попадение за египтянина в Серия А от над три месеца – на 25 октомври миналата година той за последно се разписа, а по ирония на съдбата, това се случи срещу бившия му клуб Фиорентина.

С придобилава широка известност победа на „Джузепе Меаца“ с 1:0 над Интер на 10 януари с гол в 95-ата минута от дузпа на Доменико Берарди Сасуоло се наслаждаваше на петото си място в класирането и най-голям брой точки от мачовете срещу другите тимове в топ 5.

Оттогава обаче „неровердите“ записаха вече три поражения и две ремита, а при положение че две от загубите им са срещу Наполи (1:3) и сега срещу Рома (0:1), то дори усещането за солидност срещу грандовете започна да се изпарява.

Мачът с Интер и последната победа не е единствената възможна препратка към домакинството на „вълците“ във вторник вечер, защото отново в добавеното време Сасуоло получи правото да изпълни дузпа, но този път Берарди не можа да реализира от 11-те метра.

Въпреки че остана с човек по-малко след тази ситуация за изгонването на Раджа Наинголан, Рома отбеляза втори гол в 94-ата минута с вихрена контраатака. Започналият сред титулярите само 24 часа след като се присъедини към тима Диего Пероти асистира на Стефан ел Шарауи и Малкия фараон оформи крайното 0:2.

Ел Шарауи се разписа и при дебюта си за „вълците“ в миналия кръг срещу Фрозиноне, като с днешния си гол вече дава сериозна заявка да се превърне в нов любимец на тифозите.

Рома събра 41 точки и остава на пето място, като се изравни по актив със закъсалия Интер, който обаче ще опита да излезе от кризата в сряда, когато домакинства на Киево. Сасуоло остава седми с 33 пункта и може да се свлече в класирането, ако Лацио (32 точки) надвие (също в сряда) лидера Наполи или Емполи (32 точки) се пребори у дома с Удинезе.

Рома бе реализирал само осем гола и бе събрал едва осем точки в последните си 7 мача в Калчото преди визитата на Сасуоло, като прахосничеството на „джалоросите“ се прояви и срещу „неровердите“. Майкон след отлично двойно подаване със Салах проби сам срещу вратаря в наказателното поле, но не намери очертанията на рамката.

Сасуоло също имаше основание да съжалява за пропуснати положения, особено през първото полувреме, когато Войчех Шчесни спаси страхотен шут на Никола Санзоне, а друг мощен изстрел от дистанция на Доменико Берарди профуча на сантиметри от гредата.

След почивката римляните сякаш се задоволиха с предимството си и не държаха специално да стигнат до нови попадения, а домакините така и не намериха начин да отговорят на предизвикателството.

В 90-ата минута все пак Берарди можеше да осигури на тима си поне равенство, след като Раджа Наинголан бе изгонен за втори жълт картон, след като направи нарушение в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Топ реализаторът на Сасуоло този път обаче не можа да се разпише от бялата точка и Рома изтръгна успеха.