Египет потъна в скръб след драма срещу Уругвай

Уругвай надделя драматично с 1:0 над Египет във втори мач от група "А" на Мондиала. Южноамериканците бяха считани за тотален фаворит, предвид звездите, с които разполагат. Фараоните пък бяха без своя локомотив Мохамед Салах, но въпреки това демонстрираха грамотен и на моменти доста приятен футбол.

Двата тима повече се стремяха да не допуснат гол и това доведе до безлично първо полувреме. В него камерите по-често следяха физономията на Салах на пейката, защото на терена нямаше какво да се види.

През втората част играта живна. Урусите имаха 3 отлични шанса до 65-ата минута, но Луис Суарес направи уникални пропуски сам срещу стража на африканкия тим. Кавани също можеше да реализира, но вратарят спаси негов изстрел от разстояние. В края пак Кавани бе близо до радостта, но от фаул ударът му срещна гредата.

Египет също погледна по-смело напред и сътвори няколко доста интересни атаки.

В 89-ата минута падна и единственият гол. Той бе дело на централния защитник - Хосе Хименес. Той се извиси и с глава засече топката във вратата.

Фараоните все още нямат победа на световни първенства, а Уругвай наруши традицията да не бие в откриващия си мач на Мондиали.

В тази група водач е Русия, която снощи размаза с 5:0 Саудитска Арабия.