Едисон Йорданов бележи за Борусия

снимка: ruhrnachrichten.de

Българският младежки национал Едисон Йорданов се разписа при победата на втория отбор на Борусия Дортмунд над гостуващия Елферсберг с 3:0 в мач от последния 38-и кръг на трета германска футболна лига.

Йорданов откри резултата в 17-ата минута, след като засече отблизо с глава центриране на Доминик Нотнагел.

Това беше четвърти гол в 34-ия мач за сезона на българина за тима. Йорданов беше заменен в 69-ата минута от Тим Тройде.

Борусия Дортмунд II завърши на 14-о място в класирането с 46 точки. Шампионът Хайденхайм и Ред Бул Лайпциг завършиха с по 79 точки и спечелиха промоция, въпреки че тимът от Лайпциг на този етап не получи лиценз за втора Бундеслига.

Трети е Дармщад 98, който ще играе плейоф за влизане в по-горната дивизия. В регионалната лига пък изпаднаха Елферсберг, Вакер Бургхаузен и Саарбрюкен.