Джокович загуби сет, но пак е на финал в Лондон

снимка: juliocesar/YouReporter.it

Световният номер 1 Новак Джокович за четвърти път в кариерата си ще играе финал на заключителния Мастърс турнир по тенис в Лондон – най-престижната надпревара в зала през годината, в която участват осемте най-добри играчи за сезона.

Сърбинът, който вчера получи титлата за номер 1 в ранглистата за 2014-та година, надви в три сета японеца Кей Нишикори с 6:1, 4:6 и 6:0, за да си проправи път към битката за титлата. Ноле вече има внушителните 31 поредни победи на закрито, като с успеха си в полуфинала записа 14-ти последователен спечелен мач в Лондон, изравнявайки рекорда на Иван Лендъл и Роджър Федерер.

Нишикори единствен засега успя да спечели сет срещу световния номер 1, но въпреки това не спря победния му поход в английската столица. Японецът бе спряган за най-сериозен опонент на Ноле към този етап от финалния Мастърс, защото по-рано през 2014-та на US Open изигра мача на живота си именно срещу сърбина и го елиминира.

Само 24 минути бяха необходими на Джокович, за да спечели първия сет с 6:1, като не можа да вземе единствено първото подаване на дебютанта в Лондон. Ноле проби моментално във втората част, но върна „жеста“ на съперника си и допусна изравняване 1:1, което вдъхна увереност на Нишикори и японецът спечели сета с 6:4 – първа загубена част от Джокович в английската столица този сезон.

Джокера показа истинската си класа в последния решителен сет, когато не остави никакви шансове на японеца и сломи съпротивата му с 6:0, като Нишикори допусна двойна грешка при мач-бола на съперника си.

Съперникът на Джокович във финала ще бъде победителят от швейцарския сблъсък между Роджър Федерер и Стан Вавринка.