Джокович срещу Мъри в мечтан финал в Маями

Новак Джокович ще защитава титлата си от турнира в Маями. Световният №1 ще излизе срещу Анди Мъри на финала.

Сърбинът се наложи със 7:6 (7:3), 6:2 срещу Джон Иснър. Представителят на домакините, който по-рано в турнира отстрани нашия Григор Димитров, показа силен начален удар, но това се оказа недостатъчно.

В първия сет играта бе равностойна, а изходът се реши с тайбрек - 7:6 в полза на Джокович. Във втората част лидерът в ранглистата направи два пробива и стигна до победата още при първия си мачпойнт.

Така Ноле се класира за 32-ия си финал от серията Мастърс. Негов съперник ще бъде Анди Мъри, който отстрани Томаш Бердих от Чехия с 6:4, 6:4.

Двамата тенисисти си размениха по цели три поредни пробива в началото на мача, но в крайна сметка печеливш се оказа шотландецът. Сценарият бе почти същият във втората част, завършила отново с успех на Мъри.

Финалът е фатален 13-и за олимпийския шампион от Лондон'12 във веригата и може да му донесе 11-и Мастърс.