Джокович продължи към 1/4-финалите в Дубай

Световният номер 1 Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Дубай с награден фонд 2 милиона долара, след победа над Роберто Баутиста Агут (Испания) с 6:1, 7:6 (4).

Първият сет приключи само за 23 минути, като Джокович проби сервиса на испанеца в началото и на втория, за да поведе с 2:0.

След това сърбинът видимо намали темпото и това позволи на съперника му да върне пробива и срещата се завърза. Испанецът реши да се бори до края и след като спаси четири мач пойнта, прати втория сет в тайбрек.

В Джокович показа по-здрави нерви, а Агут допусна двойна грешка в решаващия момент и така сърбинът продължи напред в надпреварата.

В спор за място на полуфиналите 25-годишният сърбин ще се изправи срещу италианеца Андреас Сепи.