Джими Уайт най-накрая взе победа в София

снимка: Monique Limbos

Шесткратният финалист от Световното първенство по снукър Джими Уайт най-накрая постигна победа в София във вече третото си участие на турнира PTC Victoria Bulgaria Open.

Англичанинът победи с 4:1 фрейма сънародника си Сидни Уилсън и записа първи успех в турнира, след като в предишните две издания загуби откриващите си двубои срещу китаеца Kао Юпен (2:4) и уелсеца Андрю Пагет (0:4).

Мачът, който започна със сериозно закъснение заради продължилия дълго мач на световния шампион Марк Селби, имаше накъсан първи фрейм, който бе спечелен от Уилсън с 63:19 точки.

Втората част, спечелена от Уайт, също не предложи особено дълги брейкове, но ветеранът взе убедително третия фрейм с брейк от 69 точки и общ резултат 91:22.

Четвъртата част отново бе за Уайт, който записа поредици от 39 и 46 точки, а последният фрейм (101:40) маркира както поредицата от 6 фаула на англичанина, така и единствения му сенчъри брейк в мача – точно 100 точки.

В други по-интересни двубои Лука Бресел победи с 4:2 Крейг Стедман, а Марк Кинг надви със същия резултат Алекс Борг.