Дженоа разпиля Удинезе и не настани в топ 5

снимка: genoacfc.it

Дженоа изигра втори пореден впечатляващ мач тази седмица и постигна нов успех срещу отбор от челото на таблицата, след като разпиля Удинезе с 4:2 на стадион „Фриули“. „Грифоните“ демонстрираха самочувствие след престижното 1:0 над Ювентус на 29-ти октомври и се отпушиха срещу неубедителните бранители на „зебрите“.

Благодарение на втората си поредна победа Дженоа събра 18 точки и се настани на пето място в класирането, докато Удинезе вече загуби два пъти подред и остава с 16 пункта, но вече на 8-ма позиция.

Талисманът и капитан на домакините Антонио ди Натале откри резултата още в първата минута на двубоя и увеличи головата си сметка в Серия А на 199 попадения. За негово съжаление обаче в рамките на 120 секунди между 21-ата и 23-ата минута „грифоните“ осъществиха пълен обрат с два бързи гола.

Джовани Маркезе възстанови равенството, а Яго Фалке малко по-късно за втори път разпечата резервния вратар на Удинезе Орестис Карнезис. Така Дженоа само за две минути отбеляза цели две попадения и наказа жестоко пропуските в защита на Удинезе, при положение, че „грифоните“ реализираха средно по един гол на мач преди визитата си на „Фриули“.

Силван Видмер изравни на 2:2 в 41-ата минута, за да приключи вълнуващото първо полувреме, но домакините отново се пропукаха. Алесандро Матри, който до 54-ата минута изживяваше спокоен неделен следобед, не пропусна възможността да се разпише за 2:3, за да има на сметката си вече 5 гола в 7 мача от Калчото.

В 88-ата минута Дженоа се възползва от разредения ариегард на домакина си, който се бе впуснал в търсене на ново изравняване, и стигна до 4-ти гол чрез словашкия национал Юрай Куцка – 2:4.

Удинезе прекъсна позитивна поредица от само едно поражение в последните си седем двубоя, когато бе сразен с 0:3 от Фиорентина в предишния междинен кръг тази седмица, като сега „зебрите“ отново записаха поражение със сериозен брой инкасирани попадения.

Дженоа демонстрира впечатляваща игра в защита при минималния успех с 1:0 над шампиона Ювентус, но сега в гостуването си на стадион „Фриули“ отново прояви характер на отбор, който участва в резултатни мачове далеч от дома си – за четвърти пореден път при визита на „грифоните“ се отбелязват поне три гола.

Срещу Удинезе обаче Дженоа демонстрира и самочувствие на отбор, който може да печели мачове не само с победни голове след 85-ата минута, както се получаваше досега, а в същото време за първи път през сезона тимът отбеляза повече от два гола и за трети път повече от два.