Дженоа пречука надменните звезди на Ювентус (ВИДЕО)

Дженоа сътвори супер изненада в 14-ия кръг на Серия "А", след като на своя стадион "Луиджи Ферарис" рразнебити с 3:1 фаворита Ювентус. В едно от лютите дербита на северна Италия "Старата госпожа" започна срещата много надменно, което се оказа фатално за гостите.

С два гола от съблекалните домакините имаха преднина от 2:0 до 12-ата минута след попадения на младия Джовани Симеоне. 21-годишният стрелец откри резултата секунди след първия съдийски сигнал и грешка на Леонардо Бонучи, а малко след това вкара страхотен гол с глава. Юве така и не се отърси от шока и в 29-ата минута Алекс Сандро си заби автогол за 3:0 за Дженоа.

До края на срещата Юве логично взе инициативата, но така и не успя да се върне в мача. През втората част Макс Алегри пусна на терена и тежката си артилерия в лицето на Гонсало Игуаин, но отборът му стигна само до почетно попадение в 82-ата минута, дело на Миралем Пянич от фаул. Въпреки загубата Юве остава лидер, но вече с четири точки аванс пред Милан.