Джаксън Мартинес е играч на мача срещу Япония

Нападателят на Колумбия Джаксън Мартинес бе избран за Играч на мача при победата над Япония в среща от група С на Мондиал 2014.

Мартинес игра 90 минути, вкара два гола, отправи четири удара и даде общо 27 паса в мача.

Южноамериканците се наложиха с 4:1 над "самурайте" и оглавиха групата без да загубят точка. На осминафиналите те ще се изправят в люто латиноамериканско дерби с тима на уругвай.

"Първото полувреме беше много трудно, но ние все пак имахме много положения за гол, които обаче бяха спрени от силната японска защита. Тогава научихме, че именно това звено на съперника може да нанесе огромни щети за нас.

През второто полувреме обаче заиграхме много силно и приличахме на отбора, който спечели предните два мача", каза героят на Колумбия след края на мача.