Дяков и Лукоки дадоха криле на "орлите" за велик обрат над Хофенхайм (ВИДЕО)

Лудогорец направи пълен обрат срещу Хофенхайм и спечели с 2:1 домакинството си в Разград от група "С" на Лига Европа. Българският шампион получи гол от съблекалнята, дело на Павел Кадержабек, но през второто полувреме отвърна на предизвикателството по брилянтен начин и обърна с голове-шедьоври на Светослав Дяков и Джоди Лукоки, превърнали се в герои за разградчани. SPORTA.BG проследи интригуващия сблъсък на живо - вижте всичко по-интересно от мача ТУК.

Възпитаниците на Димитър Димитров вече събраха 4 точки от двата си мача във втория по сила евротурнир и заемат втора позиция в групата. Първи е Спортинг (Брага), който наказа с 2:1 Истанбул ББ и има пълен актив от 6 пункта. Турците са с 1 точка, а момчетата на Херо оставиха Хофенхайм с празни ръце и нулев актив.

Лудогорец получи "студен душ" още от съблекалнята. Във втората минута Павел Кадержабек смълча гласовитите фенове на "орлите" по трибуните, след като поведе немците в резултата. Козмин Моци направи ужасна грешка, като подаде на чеха, а той изведе Марк Ут отдясно. Нападателят стигна до вратата на Броун и върна топката назад, където именно Кадержабек изскочи неохраняван от дълбочина и простреля аржентинския страж на "орлите".

В 19-ата минута българският шампион можеше да изравни, но Абел Анисе направи непростим пропуск. Той излезе очи в очи с Бауман, но от близко разстояние не успя дори да уцели вратата с удар с левия крак. Лудогорец натисна в търсене на изравнителното попадение, но ударите на Натанаел и Лукоки не се получаваха. Защитата на Хофе пък бе на висота, като чистеше всички центрирания на играчите на Херо.

През втората част обаче на "Лудогорец Арена" излезе един съвсем различен тим на "орлите". Безкрайно мотивиран, Лудогорец стигна до бленуваното попадение във вратата на Бауман в 46-ата минута. Светослав Дяков засече от воле изчистена топка и от около 20 метра я заши в мрежата на гостите, а феновете на трибуните полудяха от радост. Лудогорец напълно пое контрола над събитията и наложи своето темпо с бързи и комбинативни нападения. Играчите на Юлиан Нагелсман пък разчитаха главно на контраатаки.

В 67-ата минута те имаха шанс да поведат отново, но блестящият рефлекс на Броун спря удар на Руп. Отговорът на българския тим не закъсня. в 72-ата минута Джоди Лукоки навлезе в пеналта и преодоля с финтове Нордвайд, а после стреля неспасяемо в далечния ъгъл на Бауман. С този гол-шедьовър той сложи точка на спора и направи обрата на тима си пълен.

До края на мача Хофе опита всичко, но дисциплинираният отбор на Херо не допусна нова изненада. Кешеру и Горалски дори можеха да сложат край на интригата с трети гол, но ударите им не сполучиха.

Така "орлите" продължиха полета си в Лига Европа, а Димитър Димитров още не познава вкуса на поражението.